Murat Kaya

Çarşamba, Ağustos 31, 2005

BBG'yi hatırlayan var mı?

Bir zamanlar BBG diye bir fırtına esmişti. 99 falandı galiba. Üniversite son sınıf olmam lazımdı. Toplanırdık bir yerde, herkes TV'ye kitlenirdi. Bir erkeğe bıraksan silah kullanmaksızın öldüreceği adamlara kızların bayıldığını, veya öyle bir adama bayılmadığı için bir kıza hayran olan erkeklerin olduğu bir dönem yaşadık. Hatta ilişkiler başladı bu sayede. "Bilmemnecilerden olmadığı için" sevilen kızlar oldu. Yarışmadaki "Bilmem kim"e benzemediği hatta ondan nefret ettiği için sevgi ile ödüllendirilen erkekler oldu. Hatta ve hatta, "yabanci versiyona benzese de body'sinin altında ne olduğunu görsek" diye erkeklerin dibine düştüğü yarışmacı ablalara "Bu ne be? Hapiste kalsam kırk yıl, bakmam böyle kıza" dediği için evlilik teklifi alan erkek bile olmuştur...

Neyse, biz unutmak üzereydik bunları. Tüm dünya da unuttu sanıyorduk. Bir moda idi geldi geçti. Şimdi Show TV yenisini yapsa izleyen belki üç beş kişi olur belki... Daha iyisi yapılana kadar para eden projelerden biriydi sadece TV dünyası için. Bir sürü "onbeş dakika" dağıtarak Andy'i onurlandıran bir proje idi.
Avrupa'nın bazı ülkelerinde devam ettiğini sanıyorum bu Big Brother projesinin.. Polonya, Macaristan, Romanya, (hatta ingiltere bile olabilir..)
Fakat ki fakat... Geçen gün Çek Cumhuriyeti'nde bu yarışmanın daha yeni başladığını duydum! WOW dedim kendi kendime.
Ne kadar ileri bir medeniyetmişiz biz. BBG'yi beğenmiyoruz artık. Fakat elin Çek'leri daha yeni keşfediyorlar bunu. Hepsi televizyona kilitlenmişler.
Kız yarışmacılardan bir tanesi, striptizciymiş. Duşa mayosuz giren tek yarışmacı olduğu orada da dikkat çekmiş. Biz sadece eğilen kızların, hafiften görünen g-string'ine bakarak onları "sürtük" ilan etmiştik tv'lerde (Sürtük ilan eden kızlardı, erkeklerse onlarla çıkmaya başlayana kadar hayranlardı, sonra sürtüklük madalyası verdiler). Anneler amcalar abiler bu konularda birbirlerini yediler.. "Terbiyesizler" ilan edip durdular.
Duş görüntüleri Türkiye'de (şimdilik) yayınlanamıyor. Halk buna hazır değil. Fakat bir beş yıl içerisinde bu görüntülere de alışabiliriz. O zaman görürüz artık.
Nasıl olsa kızını "on beş dakikalık" bir "düğün"e vermek için "erkek annelerini" yiyen kadınları da gördük tv'de. Akşamları kızlarının dışarı çıkmasına izin vermeyen "anneleri", tv'de kızını "araba olsa atımı sürmem" dediği tipte erkeklere yıkmaya uğraşırken gördük. Vay be. Bu sırada kızlar ne yaptı? Merak ederim. İzlemekten başka.

Biz harbiden de ne kadar ileri bir medeniyetmişiz.
1999'da halletmiştik biz bu işleri. 2005 olmuş, Çek'ler daha yeni keşfediyor.

Çok ileri medeniyetiz, bravo valla bize.
http://www.vyvoleni.centrum.cz/ Secilmis Insanlar demekmiş VyVoleni.

Inanmayan siteye baksın. Bahsettiğim kişi de Regina.