Murat Kaya

Perşembe, Nisan 19, 2007

Nostalji turları

Ben sakince otururken aklıma bir anda bir şey gelir. Bir cümledir - nerede okumuştum diye düşündüren-, bir müziktir -hangi şarkıydı bu diye düşündüren-, anlamını bilmediğim bir kelimedir -acaba bunun anlamı ne diye düşündüren- veya daha bir sürü şey...

İşte geçen gün aklıma Meja geldi. Neredeydi acaba. O albümden sonra adını duymadım, araştırmadım, unutup gittim. Sanki Meja benim arkadaşımdı da, görüşmediğim için tüm bağlarımı yitirdiğime üzüldüm. İçi ıvır zıvır dolu bilgisayarda bir arama yaptım. "Meja" yazmak yeterliydi çünkü iki şarkı gelecekti hepi topu ekrana: "It's all about the money" ve "Luxury". İlki çıkış şarkısıydı, yıllarca dinlendi. Klibi de yanlış hatırlamıyorsam o çekim tekniği ile çekilmiş ilk klipti. Wikipedia'da bir arattım Meja'yı. Meğersem öncesi de varmış. O sıralar bu kadar çok internet araması yapamazdık ve Wikipedia da yoktu... Sonrası da varmış. Meja hâlâ albüm çıkarıyormuş. "ABBA mı zannettin" dedim içimden kendime. Dailymotion'da stereo klibi de vardı. Alayım koyayım dedim buraya. Bizim, İsveçli Meja.

Aklıma başka bir gün bir başka şarkı daha düşer belki.
Bunu ikinci defa izlerken birileri de çıkıp "Tüm zamanların en popüler şarkılardan liderlik dersleri" diye bir kitap yapar mı acaba diye düşündüm. Bu şarkı da herhalde böyle bir kitabın listesine girerdi. Kesin.

Salı, Nisan 10, 2007

Dirty Pretty Things'i seyrettim.

West meets East.
East meets West.

ve

West eats East.

Okuması zor oluyor ama.. Seyretmesi daha kolay tabii.

Pazartesi, Nisan 09, 2007
11 Yıl olmuş!

Pazar, Nisan 01, 2007

SMJ Yeni Sayı - Second Life


SMJ'nin yeni sayısında konu Second Life.

Ben de 'Özel Dedektif'in Second Life Raporu' ile yer aldım. Adı Özel, soyadı da Dedektif olan birisiydi aslında.. Olsun. Hikayenin içerisinde bunu belirtmediğim için eksik kalmış.

Okumak ve SMJ'ye gitmek için mouse ile resimlerin üzerine binilebilir.

Google bize logo yapsın


Google bize logo yapsana LAN (Local Area Network anlamında..)
Yeni bir girişim, yeni bir lokalizasyon projesi, yeni bir atılım, yeni bir boyut, yeni bir yaklaşım, yeni bir 'birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için'...

Güzel.

Özgür'ü Time'ın kapağında görmemize az kaldı. Yazıyorum bak buraya!